UTSETTES TIL 4. SEPTEMBER
Av hensyn til H.M. Kong Harald Vs bortgang er MuseumsNATT utsatt til fredag 4. september kl. 18.00. Kjøpte billetter gjelder denne kvelden.
MUSEUMSNATT 2026
Se faste utstillinger, men også arrangementer som bare finner sted denne kvelden. MuseumsNatt rommer alt fra utstillinger, konserter, foredrag, kunst og workshops.
Stig om bord i et veteranbuss, plutselig er du tilbake i tid og du blir fraktet videre inn i MuseumsNATTen. Alt den nysgjerrige trenger er en billett.
Dette skjer på Kirsten Flagstad museum under MuseumsNATT
18:00 - "I hennes Fotspor"
Lær mer om noen av Hamars mest betydningsfulle kvinner. Museumsleder Annika Engelhart forteller om "I hennes fotspor" og om kvinnene som ble valgt til å være med.i den historiske vandringen.
19:00/21:00 - «Nocturne»
Pianist Fabrice Bligoud Vestad gjester museet med et repertoarer inspirert av nattetimene. Nyt en stemningsfull stund med stykker av blant annet Chopin, Liszt og Ravel
20:00/22:00 - «Operaens mørke sider»
Den Svensk-sicilianske Mezzosopranen Desireé Baraula-Massari fremfører arier og sanger, både kjente og ukjente, dystre og feststemte. Tangentene trakteres av Nicolai Arctander Karlsen.
Hele kvelden - Ustillingene er åpne og vi serverer musserende og søte munnfuller
- 1/1